Аналіз управління державним боргом України у І кварталі 2019 року

Проблема управління державним боргом (Public Debt Management) є однією з найгостріших проблем державного управління в Україні, яка потребує глибокого незалежного аналізу та пошуку оптимальних шляхів її вирішення.

Останнім часом відносні показники боргового навантаження в Україні покращуються, однак, все ще мають незадовільні значення, як у частині відношення державного боргу до доходів бюджету і ВВП країни, так і в частині зовнішньої платоспроможності та ліквідності країни. Валютні ризики структури державного боргу також залишаються високими.

У 2019-2020 роках вкрай актуалізуються ризики рефінансування державного боргу у зв´язку із збільшенням обсягів погашення валютного боргу держави та постійним зростанням відсоткових виплат. Сумарні платежі в іноземній валюті Уряду та НБУ в рахунок погашення і обслуговування державного боргу в 2019 році оцінюються на рівні 10,7 млрд дол. США. Суттєвими факторами ризику для рефінансування державного боргу є непевність залучення зовнішнього комерційного фінансування за розумними ставками і можливість зриву програми співробітництва з МВФ при порушенні Україною прийнятих зобов`язань.

Без адекватної оцінки та аналізу боргових ризиків і трансформації системи управління державним боргом на стратегічній основі Україна не зможе позбавитися перманентних ризиків фінансової дестабілізації та реалізувати ефективну стратегію стійкого економічного розвитку.

Тому для подолання дефіциту всебічної об’єктивної інформації в цій сфері і стимулювання наукових та експертних дискусій в суспільстві, які б сприяли вирішенню зазначених проблем, Експертно-аналітичний Центр «Оптіма» продовжує щоквартальну публікацію результатів комплексного незалежного дослідження «Аналіз управління державним боргом України».

Періоди аналізу – І квартал поточного року, І півріччя, 9 місяців, рік. Аналітичні звіти публікуються через 40 календарних днів після завершення кожного кварталу на сайті Експертно-аналітичного Центру «Оптіма», на його сторінці у Facebook та інших інформаційних ресурсах. За результатами аналітичних звітів проводяться Круглі столи, конференції та інші інформаційні заходи.

Запрошуємо представників державної влади, експертів, науковців, викладачів, студентів і всіх бажаючих до конструктивних дискусій та обговорень з метою напрацювання ефективних рішень у сфері управління державним боргом України.

Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням:

userfiles/Аналіз управління державним боргом у І кварталі 2019 року.pdf

Попередні дослідження за даною тематикою знаходяться за посиланням:

userfiles/Аналіз управління державним боргом у 2018 році.pdf

userfiles/Аналіз управління державним боргом у січні-вересні 2018 року.pdf

userfiles/Аналіз управління державним боргом у І півріччі 2018 року.pdf

userfiles/Аналіз управління державним боргом у І кварталі 2018 року.pdf

Аналіз управління державним боргом України у І кварталі 2019 року
© Оптіма. Експертно-аналітичний центр. При використанні матеріалів Експертно-аналітичного Центру "Оптіма", посилання на цей сайт обов'язкове
Створення сайту -WebLux

Запит на консультації