Зовнішня фінансова вразливість і зовнішній сукупний борг України: поточний стан та ризики станом на 01.01.2019 р.

Щоквартальний аналітичний огляд присвячено дослідженню стану та ризиків зовнішньої фінансової вразливості та зовнішнього сукупного боргу України. Високий ступінь торговельної та фінансової відкритості економіки України в умовах нестабільності глобального середовища актуалізують завдання аналізу зовнішнього сектору національної економіки, оцінки зовнішньої стійкості, аналізу валютних і боргових ризиків.

В 2018 році в зовнішньому секторі економіки України спостерігалися такі негативні тенденції та явища: а) низький рівень міжнародної ліквідності країни (обсяг міжнародних резервів на кінець року становив 45,5% короткострокового боргу), б) високі потреби у зовнішньому фінансуванні для рефінансування виплат за зовнішнім суверенним боргом, в) утримання зовнішньоборгового «нависання» у корпоративному секторі за відсутності стабільного доступу до зовнішніх ринкових позик, г) тривалий та зростаючий дефіцит торгівельного балансу та поточного рахунку платіжного балансу при домінуванні боргового характеру їх фінансування.

В таких умовах вироблення оптимального курсу валютно-фінансової політики держави потребує розробки адекватного інструментарію аналізу зовнішньої фінансової вразливості та оцінки відповідних ризиків. Зазначене дослідження спрямоване на досягнення зазначених цілей та подолання дефіциту ґрунтовної об’єктивної інформації в цій сфері.

Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням:

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_01_2019_.pdf

Попередні дослідження за даною тематикою знаходяться за писиланням:

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_10_2018.pdf

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_07_2018.pdf

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_04_2018.pdf

Зовнішня фінансова вразливість і зовнішній сукупний борг України: поточний стан та ризики станом на 01.01.2019 р.
© Оптіма. Експертно-аналітичний центр. При використанні матеріалів Експертно-аналітичного Центру "Оптіма", посилання на цей сайт обов'язкове
Створення сайту -WebLux

Запит на консультації