Зовнішня фінансова вразливість і зовнішній сукупний борг України: поточний стан та ризики станом на 01.07.2018 р.

Щоквартальний аналітичний огляд присвячено дослідженню стану та ризиків зовнішньої фінансової вразливості та зовнішнього сукупного боргу України.

Високий ступінь торговельної та фінансової відкритості економіки України в умовах нестабільності глобального середовища актуалізують завдання аналізу зовнішнього сектору національної економіки, оцінки зовнішньої стійкості, аналізу валютних і боргових ризиків. У І півріччі 2018 року в зовнішньому секторі економіки України спостерігалися такі негативні тенденції: утримання негативного сальдо поточного рахунку, нарощування дефіциту торговельного балансу, кволий приплив іноземного капіталу до приватного сектору, скорочення розміру міжнародних резервів НБУ при утриманні високого зовнішньоборгового навантаження та загостренні проблеми рефінансування наявних боргів. Зокрема, від’ємне сальдо платіжного балансу фінансувалося за рахунок вилучення резервних активів на суму 763 млн дол. США, а розмір короткострокового зовнішнього боргу в 2,6 рази перевищував обсяг міжнародних резервів країни.

Зазначені процеси вказують на вразливість зовнішньої позиції України, погіршення її міжнародної ліквідності та високі ризики нестійкості платіжного балансу. Так, низький рівень міжнародних резервів і негативне сальдо міжнародної інвестиційної позиції, надмірні обсяги сумарного зовнішнього боргу України, короткострокового зовнішнього боргу, гігантські обсяги зовнішньоборгових виплат, ін. сигналізують про можливість настання боргової кризи та/ або кризи платіжного балансу в нашій країні.

В таких умовах та з огляду на посилення взаємозалежності окремих країн і формування глобального фінансового простору, вироблення оптимального курсу валютно-фінансової політики держави потребує розробки адекватного інструментарію аналізу зовнішньої фінансової вразливості та оцінки відповідних ризиків. Це дослідження спрямоване на досягнення зазначених цілей та подолання дефіциту детальної і об’єктивної інформації в цій сфері.

Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням:

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_07_2018.pdf

Попередні дослідження за даною тематикою знаходяться за посиланням:

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_04_2018.pdf

Зовнішня фінансова вразливість і зовнішній сукупний борг України: поточний стан та ризики станом на 01.07.2018 р.
© Оптіма. Експертно-аналітичний центр. При використанні матеріалів Експертно-аналітичного Центру "Оптіма", посилання на цей сайт обов'язкове
Створення сайту -WebLux

Запит на консультації