Зовнішня фінансова вразливість і зовнішній сукупний борг України: поточний стан та ризики станом на 01.10.2018 р.

Щоквартальний аналітичний огляд присвячено дослідженню стану та ризиків зовнішньої фінансової вразливості та зовнішнього сукупного боргу України.

Високий ступінь торговельної та фінансової відкритості економіки України в умовах нестабільності глобального середовища актуалізують завдання аналізу зовнішнього сектору національної економіки, оцінки зовнішньої стійкості, аналізу валютних і боргових ризиків.

В січні-вересні 2018 року наростали негативні тенденції в зовнішньо-економічній сфері України: збільшення дефіциту поточного рахунку та торгівельного балансу, погіршення показників адекватності міжнародних резервів, зростання сум зовнішньо-боргових виплат при скороченні припливу іноземного капіталу до національної економіки. Авантюрна політика державних запозичень Уряду і надмірно жорстка монетарна політика Національного банку України лише поглиблювали наявні диспропорції та підвищували вірогідність валютно-боргової кризи.

Останні домовленості з МВФ, Світовим банком, ЄС та іншими офіційними установами щодо кредитної підтримки України надають можливості для часткового рефінансування масштабних боргових виплат, не впливаючи істотним чином на економічну спроможність країни погашати і обслуговувати накопичені борги.

В таких умовах вироблення оптимального курсу валютно-фінансової політики держави потребує розробки адекватного інструментарію аналізу зовнішньої фінансової вразливості та оцінки відповідних ризиків. Зазначене дослідження спрямоване на досягнення зазначених цілей та подолання дефіциту детальної і об’єктивної інформації в цій сфері.

Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням:

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_10_2018.pdf

Попередні дослідження за даною тематикою знаходяться за посиланням:

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_07_2018.pdf

userfiles/Зовнішня фінансова вразливість станом на 01_04_2018.pdf

Зовнішня фінансова вразливість і зовнішній сукупний борг України: поточний стан та ризики станом на 01.10.2018 р.
© Оптіма. Експертно-аналітичний центр. При використанні матеріалів Експертно-аналітичного Центру "Оптіма", посилання на цей сайт обов'язкове
Створення сайту -WebLux

Запит на консультації